Background Image

Teknolojinin Hızına Ayak Uydurun

Tarih: 30.11.2017 Görüntüleme: 30 Etiketler:

            Tüm dünya teknolojinin giderek artan hızına ayak uydurmak için gerekli olan çalışmaları gerçekleştirmelidir. Teknolojinin gerisinde kalmak özellikle şirketleri ve ticaret ile uğraşanları rakiplerinin gerisine itecektir. Gelişen dünyada artık tüm işler intrenet üzerinden yürütülmektedir. Bu da özellikle web sitelerinin önemine bir kez daha vurgu yapmaktadır. Fakat bu çalışmaları profesyonel web tasarım hizmetleri sunan ekipler ile yürütmekte yarar bulunuyor. WEBİSKOD ise bu alanda en iyiler arasında bulunuyor. Profesyonel web tasarım da dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

 Sade ve Anlaşılır Tasarım

            Web sitesi hazırlanırken öncelikle sitenin ziyaretçiler tarafından karışık bulunmaması gerekir bunun için de sade ve anlaşılır bir tasarım yapılması gerekir. Özellikle yazı tip ve renk tercihi yapılırken göz yoran stillerden uzak durmak gerekir. Ayrıca web sitesinde ziyaretçilerin aradıkları bilgiye hızlı bir biçimde ulaşabilmeleri için site içi arama motoru yani bir navigsyon hizmeti bulunmalıdır. 

            Web yazılım sistemi uygulanırken sitenin kolay bir biçimde yönetilmesi de önemli noktalardan biridir. Yani site yöneticisi herhangi bir biçimde bir web yazılım uzmanına gerek duymadan veri ekleyebilmeli görselleri ekleyip çıkarmalıdır. Tüm bunlar web sitesinin daha rahat bir biçimde kullanılmasına yardımcı olacaktır.

 Domain Adı ve Seo Uyumu

            Web sitelerinin iyi hazırlanması bazen yeterli olmaya biliyor. Aynı sektörde hizmet veren belki de yüzlerce web sitesi bulunuyor. Bu neden ile arama motorlarında üst sıralarda bulunmak oldukça önemlidir. Bunun içinde iyi hazırlanan kaliteli bir web sitesine ek olarak Seo hizmetlerinin de iyi yürütülmesi gerekiyor. Böylece dünyada en çok tercih edilen arama motorları web sitesini daha kolay fark edecek ve siteyi ilk sayfanın en üst sıralarına taşıyacaktır. 

 Tabi ki bunun için de bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Örneğin domain adı bunlardan biridir. domain web siteleri için bir nevi adres niteliğindedir. Domain adı seçilirken özellikle uzantının da eklenmesi ile birlikte uzun karakterli olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle .com uzantısının tercih edilmesi de başarı getirir. 

            Tüm bunlar ve daha fazlasını sağlamakta olan WEBİSKOD yaptığı çalışmalarda başarıya imza atmaya devam ediyor.


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın