Background Image

Profesyonel Web Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarih: 06.12.2017 Görüntüleme: 28 Etiketler:

           Profesyonel bir web tasarımının olmazsa olmazları vardır. Bunların başında da tasarımın kullanıcı dostu özelliği gelir. Kullanıcı dostu özelliğe sahip olan bir web tasarımında ise öncelikle karışık olmayan ve dikkat dağıtmayan renk tercihleri yapılmalıdır. Ayrıca bilgilere ulaşımında kolay olması önemli noktalar arasında yer alıyor. Bunun için sitenin ana sayfasında kullanılan menü seçeneğinin yeterli olması ya da site içi navigasyon hizmetinin bulunması gereklidir.

 Özgün Bir Tasarım

            Profesyonel web tasarım denince öncelikle özgün tasarımlar akla gelmektedir. Dijital dünyada belki de binlerce aynı tasarıma sahip olan site tasarımları bulunuyor. Fakat müşteri kitlesini arttırmak ve akılda kalıcılığı arttırmak için firmaya uygun ve kişiselleştirilmiş tasarımların kullanılması önemlidir. Sadece özgün bir tasarım değil aynı zamanda sitede paylaşılan bilgilerin de özgün olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü özgün ve güncel bilgileri sürekli olarak ziyaretçileri ile paylaşan bir web sitesi bir süre sonra arama motorlarının ilgisini çekecektir. Bu da sitenin arama motorunun gözünde başarılı olması demektir. Arama motorunun gözdesi olan profesyonel tasarlanmış web siteleri ilk sıralarda yer alacaktır. Bu da sitenin daha fazla ziyaretçi alması anlamına gelir. 

            Şirketlerin satışa sundukları hizmetleri müşterilerine daha iyi tanıtmalarına yardımcı olan web tasarımları müşteri ve hizmeti sunan arasında bir nevi iletişim aracıdır. Bu neden ile web sitesinin kaliteli bir biçimde tasarlanması ve müşterinin bu sistem üzerinden müşteri temsilcileri ile iletişim kurabiliyor olması sitenin haliyle de şirketin güvenirliğini arttıran konular arasında yer alıyor. 

 Erişebilirlik ve Hız Önemli

            Profesyonel web tasarım çalışmalarında erişebilirliğin ön planda tutulması gerekir ki ziyaretçi siteye her koşulda ulaşabilsin. Bu nokta da ise tasarımda kullanılan web yazılım sistemi önemlidir.

 Site tasarımında kullanılan web yazılım ziyaretçinin farklı cihazlardan da siteye erişimini kolaylaştıracaktır. Böylece farklı tarayıcılara sahip olan kişiler de sisteme erişebilecektir.

            Profesyonel bir biçimde tasarlanan web sitesi iyi bir kodlama esasına dayalı olarak çalışıyor demektir. Kodlama sisteminin kaliteli olması da web sitesinin hızlı çalışması anlamına gelmektedir. Hızlı çalışan bir site ziyaretçinin verilerin açılması esnasında daha kısa bir süre beklemesi anlamına gelir. Bu da ziyaretçi sayısında artışı sağlar. 


    Bu konuyu tek tıkla paylaşın